Přehled aktualit

2017 DMGCZ 5.závod - Janovice nad Úhlavou

13.8.2017:

Bývalý vojenský areál s největším "buzerplacem" v republice hostil pátý závod českého mistrovství v Moto Gymkhaně. Kdo tu dříve znechuceně dupal, dnes přišel dobrovolně a měl se na co dívat. Ani nezmokl, i když po obědě při stavbě trati chvíli mžilo. Nakonec se ukázalo i slunce a zahřálo tak asfalt i jezdce.

GP8 se letos nese v duchu osobních rekordů. Po minulém závodě v Soběslavi si tři nejlepší opět zlepšili své časy. Třetí s časem 29,76s Filip Szymanský před závodem konečně vyměnil sériovou rozetu a vyjel si tak svoji první bednu v osmičce. Druhý Kari, Jiří Karásek, si zajel svůj první čas pod 29s, přesněji 28,89s. Může být právem zklamaný, na vítězství to nestačilo. O pouhou jednu setinu vteřiny ho porazil Krejza, Jan Zapach. Úřadujíci mistr republiky a držitel českého rekordu v GP8 Miondir, Jiří Schovanec, se ze zdravotních důvodů zúčastnil pouze hlavního závodu. Krupič, Ondřej Kroupa, v prvním kole shodil kužel (diskvalifikace), ve druhém začátečnickou chybou zajel osmičku o jedno opakování méně, tudíž druhá diskvalifikace.

Trať hlavního závodu byla rychlejší s menším počtem utažených rotací, než je běžné, časově standardní.

V kategorii C se jako úplný nováček objevila Katka Skondrojani a hned si odvezla bronzovou medaili. Stříbrnou placku si vyjel Robert Cikán a zlato Daniel Kosňanský. Dan má choutky postoupit do Béčka, ale bude to chtít ještě trochu tréninku.

Za kategorii B se dnes sešlo velmi málo závodníků, pouzí čtyři. Dlouhou dobu, až do třetího kola, to vypadalo, že třetí místo konečně bude brát Martin Komrska. Ale běžná praxe se stalo opět pravdou, Radka "Amálka" Landová mu vyfoukla velmi pěkným zlepšením bronz. Martin si i ve třetím kole čas zlepšil, ale nestačilo to. Druhý dojel Michal "Eiffel" Žák. V letošní sezóně je většinou stříbrný, ale naštěstí pro něj to není pravidlem. Dokáže také zajet zlato, což ukázal v minulém závodě. Pro postup do nejlepší skupiny mu ale chybí něco málo. Nejrychlejším béčkařem byl dnes Michal Kubeš, který se velmi výrazně zlepšuje. Časovým limitem 109% má nakročeno do Áčka. Stačí mu zajet ještě jeden podobný výsledek.

Áčko letos zažívá velký přerod a několik stálých i nových jezdců ukazuje, že pravidelný a cílený trénink se vyplácí a snaha je odměněna pěkným umístněním. Jedním z nich je bezpochyby "Wopičák" Filip Szymanský. Z céčka do áčka v jedné sezóně, poráží mnohem zkušenejší jezdce a cpe se nahoru, co to jde. V Janovicích dojel šestý, za sebou nechal "Leváka Boba" Dobeše a "Matyho" Landu. Maty vyměnil svého letitého Horneta za mnohem mladší pětistovku a přestup si jen pochvaloval. Kuba Oulehla přijel tentokrát bez motorky, technický problém znemožnil jet na své. Jezdí oblíbenou F4ku, Hondu CBR 600 F4i. Na tento závod mu půjčil svůj stroj Krupič, který jezdí tu samou. Ale svá nebo cizí, to je rozdíl, i když se jedná o naprosto stejný typ. Kuba si tak chvíli zvykal, ale páté místo je jeho klasickým výkonem. Bramborovou bral podruhé za sebou Krupič, když nestačil na třetího Kariho velmi těsným rozdílem 0,03s. Krupič ve druhém kole spadl a musel zajet rozumný čas ve třetím. Kari si bronz zajistil už druhým kolem, ve třetím udělal chybu a kolo tak nedokončil. První dvojice ale tentokrát velmi utekla zbytku pole a to o celé 4s na třetího. Mio se soutředil na hlavní závod, který s obtížemi dojel, Krejza tak měl možná trochu usnadněnu cestu a zajel již počtvrté v letošní sezóně nejrychleji ze všech.

Velké díky patří společnosti Develop-start za skvělé zázemí v areálu a další spolupráci do budoucna, především zajištění Mistrovství Evropy 2018.

 

 

2017 DMGCZ 4. závod - Soběslav

16.7.2017:

Čtvrtá zastávka v kolotoči závodů motocyklového slalomu se konala v tradičním místě tréninkového centra autoškoly Sluka v jihočeské Soběslavi. Po několikatýdenním období různých bouřek a přeháněk se v den závodu na účastníky usmálo štěstí, nespadla jediná kapka vody, a to slibovalo napínavý závod, i přes zatím nejmenší letošní jezdeckou účast, pouze 17 závodníků přijelo na start. Mrzí neúčast Michala Kubeše, který měl ale technické problémy se strojem a dorazil bohužel až po skončení celého závodu.

Dopolední rozehřátí při GP8 opanoval Jiří "Kari" Karásek s osobním rekordem 29,05s před Krejzou, Janem Zapachem. Ten si také zajel vlastní rekord v čase 29,20s. Bronz bral Ondřej "Krupič" Kroupa se třetím časem pod 30s, 29,84s. Bramborový skončil úřadující mistr republiky Jirka Schovanec, Mio. Osmička mu dnes nevyšla. Za zmínku stojí ještě "Wopičák" Filip Szymanský. Pravidelně dře a výsledky jsou znát. Dnešní čas 31,47s je nádherný, když vezmeme v úvahu, že na své Hondě má stále originální sekundární převod a to je oproti konkurenci velký handicap.

Trať hlavního závodu byla standardní na české poměry, nemáme veliké plochy, abychom stavěli tratě na dvě minuty a více. Ale byla krásně plynulá s přirozeným rytmem, žádná hluchá místa.

V kategorii C se na start postavili pouze Robert Cikán a Honza Štrych, stálice této skupiny. Honza vyhrál a zajel 141% času, ještě procento a dostane se do Béčka, Určitě je to pro něj motivace.

V Béčku je v poslední době zvykem, že vyhrává Michal "Eiffel" Žák. Nejinak tomu bylo i v Soběslavi. Nicméně to nebude mít úplně jednoduché. Na druhém místě skončil Matěj "Mateo" Šagát, který se od posledních závodů velmi zlepšil a co nevidět bude Eiffelovi dýchat na záda. Z dvojice Jawiček byla úspěšnější Radka Landová a vyjela si bronz v této kategorii. Smůla pro Martina Komrsku. Mimo, jak je mu přezdíváno, by si po dlouhé době už zasloužil medaili. Rozdíly všech jezdců v této kategorii byly velmi malé, pouhých osm sekund dělilo vítěze od šestého Standy Osvalda.

Skupina A jsou ti nejlepší z nejlepších, jízda je na maximální hranici a souboje mezi jednotlivými jezdci jsou tou největší podívanou, kterou můžete vidět. Souboje v Soběslavi byly velmi napínavé, pořadí jezdců se přelévalo každým průjezdem a diváci tak nemohli být ani v nejménším zklamáni.
V prvním kole notnou dobu vedl Kuba Oulehla, pro kterého to tak bylo úplně první průběžné vedení závodu v jeho kariéře. Mio spadl, Kari zabloudil, Krupič shodil dvě kuželky. Kuba se však neradoval dlouho, Krejza ho odsunul na druhou příčku. Kuba svůj čas v dalších kolech už nezlepšil, nakonec to stačilo na celkovou pátou příčku.
Než se vrhneme na ty nejlepší, musíme se zmínit i druhou polovinu skupiny. Matouš "Maty" Landa v posledních závodech končil na chvostu a chtěl to změnit. Stejně tak chtěl konečně pojezdit Honzu Bareše řečeného Jaba. Úkol si splnil napůl, skončil sedmý z devíti, ale Honzu neporazil.
Honza "Levák Bob" Dobeš a Filip "Velká Wopitze" Szymanský sváděli souboje mezi sebou a výše zmíněnou dvojicí Jabou a Matym. Všichni čtyři jezdci se vešli do 3 vteřin, parádní bitva.
Ale zpět na vrchol. Celkově čtvrtý Krupič vypadá, že se v letošním roce hledá a možná trochu stagnuje. Všechnay tři kola měl téměř totožná v rozdílu pouhých dvou desetin vteřiny, nejlepší z časů si zajel ve druhém kole. To nicméně nestačilo na Kariho, který Krupiče odsunul na nepopulární čtvrté místo neskutečným rozdílem 0,02s.
Bitva o první místo se udála v prvních dvou kolech. Krejza nasadil v prvním kole laťku hodně vysoko, pády a bloudění po trati ostatních jezdců znamenaly výzvu do dalších kol. Té se nejlépe zhostil Mio, úřadující mistr republiky. Ve druhém kole přidal, ve třetím ještě více, ale nestačilo to. Krejza před svoji třetí jízdou už vyhrál, mohl tak naprosto klidně odjet své poslední kolo. To taky udělal. Ne na pohodu, ale klidně. Tím ještě zlepšil svůj čas na celkové 2,09s od druhého Miova místa.

Každý letošní závod v sobě ukrývá napínavé souboje, diváckou atraktivitu, nové naděje do budoucna, emoce vítězství či porážky. Neméně napínavé to bude v srpnu v novém místě v Janovicích nad Úhlavou. Přijeďte všichni, bude se pomalu rozhodovat o výsledcích celé sezóny.

2017 WC5 výsledky

30.6.2017:

ghdh

 

2017 DMGCZ 3. závod - Žďár na Sázavou

24.6.2017:

Český šampionát završil svoji první polovinu roku 2017 závodem ve Žďáru nad Sázavou. Místo je tradiční, i přes nekvalitní asfalt se zde závodí pravidelně každý rok. Počasí vyšlo vysloveně letní, vysoké teploty a obloha bez mráčku.

Celkem se na startu sešlo 25 závoduchtivých borců, několik nováčků, dokonce i s návštěvou z Polska, Adrian Siwiec a Aleksey Pavlov. Aleksey je rus, ale žije v Polsku a zde i závodí. Na špičkové úrovni.

Dle zvyklostí se začíná doplňkovým závodem GP8. "Osmička" je dobrým rozehřátím před hlavním závodem. Jak se kvalita závodníků zvyšuje, čím dál tím více soubojů probíhá a zde se hraje o setinky vteřin. Osmé až desáté místo v jedné čtvrtině vteřiny, třetí až páté v jedné polovině vteřiny. Tak moc jsou souboje vyrovnané. Na již zmíněném třetím místě skončil Jiří Karásek, druhý s osobním rekordem konečně pod hranicí 30ti vteřin Jan Zapach a vítězem se stal Jiří Schovanec.

Oproti běžné praxi trať tohoto závodu postavil polský šampion Krzysztof "Dziki" Dzikowski. Na dálku postavil zábavnou a krásnou trať s různorodými figurami.

V Céčku se letos ukazuje Cyril Fara se svým H-D StreetGlide. Motorka je to veliká, sotva se vejde na utažené tratě našeho mistorvství, ale Cyril si s tím umí poradit a první místo v této katerii je důkazem, že skutečně bravurně. Druhý Robert Cikán si už po velmi dlouhé době medaili zasloužil. třetí skončil naprostý nováček Michal Šoulák na supermotu od Suzuki.

Kategorii B opanoval Filip Szymanski. I přes stále neúplně upravenou motorku se bez nejmenších problémů dostal na čas do poloviny skupiny A. Tu si taky vybojoval a od příštího závodu v Soběslavi tak už to nebude mít tak jednoduché. Druhý Michal Žák neustále bojuje s časem, aby se dostal pod 110%, nutnou hranici pro přestup do Áčka. Třetí místo si vyjel Tomáš Vít s nádhernou motorkou ER6, jak on sám s oblibou říká. Ani další boje v této skupině nebyly bez napětí. Souboj jawiček vyhrála Radka Landová před Martinem Komrskou. Veroniku Dědičovou, Vladimíra Vayhela a Pepu Vernera dělila přesně jedna vteřina. Jasný důkaz, že bojovat se dá na všech frontách a nejen vepředu.

Nicméně nejzajímavější boje se odehrávají v nejvyšší kategorii a ve Žďáru tomu nebylo jinak. Dříve vytvořené skupiny byly tentokrát rozšířeny o dva naše polské sousedy. K tomu se přidal Kuba Oulehla, který pomalu a jistě zrychluje a posouvá se tak mezi již pětici nejlepších čechů. Krásný souboj o celkové sedmé místo svedli Jan Bareš, Filip Szymansky a Petr Mašek. Tito tři jezdci byli od sebe opět v rozdílu jedné poloviny vteřiny. Již zmíněný Kuba Oulehla je všechny předjel a získal tak šestou příčku. Pátý tentokrát skončil Krupič, Ondřej Kroupa. V prvním kole spadl a druhé tak nějak odjel. Čtvrtý Jiří Karásek se v poslední době hledá, Doufejme, že současná doba stagnace brzy pomine a bude tak útočit na příčky nejvyšší. Bronz si vyjel Aleksey, který svým osobitým stylem získává podobné úspěchy v Polsku. O první místo byla bitva až do úplného závěru, kdy Jan Zapach o necelé čtyři desetiny vteřiny neudržel první místo z prvního kola a podlehl Jiřímu Schovancovi. Rozdíl malý, Jirka měl skvělý den a tak si vítězství určitě zasloužil.

Český šampionát bude pokračovat za tři týdny závodem na dalším tradičním místě, na cvičišti v Soběslavi. Přijďte se všichni podívat na naši slalomářskou špičku, nebudete litovat.

 

2017 European Championship

12.6.2017:

Již potřetí v řadě se v Holandsku konalo mistrovství Evropy - MotoGymkhana European Championship 2017. Podruhé soutěž zavítala na jižní cíp města Lelystad do areálu Kemp Rijopleidingen. Tento areál a také okolní silnice se vyznačují velkou přilnavostí asfaltu, mnohem větší, než na jakou jsou zvyklí jezdci u nás v republice. Sobotní trénink tak byl především ve znamení adaptace na tento povrch.

Počasí po oba dva víkendové dny nemohlo být pro příznivější. Slunce a velmi pěkné teploty bez sebemenšího náznaku deště znamenaly, že každý jezdec ze sebe vydal maximum.

Český tým se zúčastnil v počtu osmi borců, výběr těch nejlepších, které v České republice máme. O tom ale až za chvíli. Nejpočetnější byl ze zjevných důvodů domácí tým následovaný francouzskou ekipou o třinácti ziskuchtivých mužích. Dále se zúčatnili ti nejlepší z Belgie, Polska a Ruska a Velké Británie. Celý víkend nebyl pouze o měření sil, ale také o skvělé a přátelské náladě, která panovala v nedalekém kempu, kde byla většina závodníků ubytována. Především sobotní barbecue byla vydařená společenská akce plná úsměvů a pozitivní kamarádské nálady.

Ale zpátky k tomu, co Vás zajímá nejvíce, a tím je nedělní závod. Trať byla dlouhá, středně rychlá, rozdělena na tři části spojené kratšími přejezdy. V první části byl dvě zrcadla následována dvěma branami, kde si závodníci mohli vybrat stopu a také to dělali. Možností bylo několik a dalo se zde získat nebo ztratit. Druhá část byla přímočará s několika rotacemi na obě strany. Poslední úsek byl velmi technický a zamotaný s krátkými slalomy a rotacemi. Jako celek velmi pěkná a různorodá trať. Ti nejlepší se dostali pod dvě minuty, nováčci měli časy i přes tři minuty.

Nejrychlejší ženou letošního roku je domácí Lieneke van Popta. S časem 2:16,79s se umístila na celkovém devatenáctém místě.

Ze všech 54 závodníků se ve třetí desítce, tzn. zhruba na konci první poloviny startovního pole umístili Jan Bareš, Jan Dobeš a Matouš Landa. Levák Bob, jak je Honzovi Dobešovi přezdíváno, udělal v prvním kole na úpném závěru navigační chybu, ze které se poučil a druhé kolo již bylo čiště zajeto. JaBa a Maty ve druhém kole přidali a po předchozích nezdarech zlepšili svůj čas o krásných 7 vteřin. Pro Jakuba Oulehlu bylo naopak lepší první kolo, časem o setinu vteřiny pod 2:16 si zajistil osmnácté místo a uzavřel tak první třetinu startovního pole. O pět míst výše, tedy třináctý, dokončil závod Jíří Karásek. Ve druhém kole se zlepšil o 2,5s, což je na této úrovni znatelné zlepšení. Každopádně neprochází nejlepším obdobím a to se nejspíše promítlo do celkového výsledku. Rozhodně je natolik talentovaný, aby se dostal do první desítky. Podobně na tom byl tento víkend Ondřej Kroupa. Udělal mimozávodní chybu, dlouho řídil, skolila ho únava a tak je jeho dvanácté místo asi maximem, kterého mohl dosáhnout. Navíc se mu stala podobná situace jako nedávno v Polsku, první kolo nevyšlo a druhé tak musel jet na jistotu. Příště to určitě bude lepší.

O skutečně vyrovnané úrovni všech závodníků svědčí fakt, že mezi jezdce čtvrtým a třináctým místem dělilo osm vteřin. Pořadí se s každým dalším průjezdem přelévalo v rámci celého startovního pole, nejvíce viditelné a napínavé to nicméně bylo v první desítce. Na konci prvního kola tak byl na průběžném čtvrtém místě Jiří "Mio" Schovanec, následován Janem "Krejzou" Zapachem. Několik špičkových jezdců ale v prvním kole chybovalo nebo spadlo, ve druhém již své chyby napravilo a tak pořadí našich borců takto nevydrželo. Mio si ve druhém kole zlepšil čas půl vteřiny, ale srazil kužel (penalizace za 1s), počítal se mu tedy čas prvního kola, který tak stačil na desáté místo. Jirka již aktivně netrénuje a je možné, že se v budoucnu začne věnovat více organizaci. Proto je tento výsledek velmi pěkný a úctyhodný. Krejza je na tom s přístupem obráceně, má chuť závodit a získávat co nejlepší umístění. V Polsku udělal v prvním kole podobnou chybu jako Krupič. Tu zde nechtěl opakovat, proto jel první kolo na jistotu. Ve druhém mu tak nic nebránilo přidat. To udělal, stáhl téměř celé čtyři! vteřiny a tím se dostal těsně pod bednu.

První tři příčky si rozebrali holandští gymkhaneři. Jejich úroveň a znalost místího přostředí udělala své. Nicméně situace se mění a loňský mistr Evropy Kristian Eekhof tak dojel bronzový, stříbro si vybojoval Richard van Schouwenburg a příčku nejvyšší obsadil neskutečně rychlý Bob Stöpler.

Česká ekipa tímto děkuje pořadatelům a po vzájemné domluvě je velmi pravděpodobné, že se příští ročník bude konat u nás. Držme tedy palce, aby se vše z organizačního hlediska povedlo a naše končiny tak mohly poprvé přivítat nejlepší piloty z celé Evropy.

 

 

#2017MGymkhana WC4

23.5.2017:

Národní šampionáty jsou již v plném proudu, mnoho jezdců přesto ve svém tréninkovém čase nachází prostor jezdit i mezinárodní šampionát. Nebo možná právě proto, když si ho zařadí jako vhodnou formu tréninku.

Počasí po celém světě je již dostatečně teplé, občas s přeháňkami, na které tentokrát doplatil pouze John Ritchie z Velké Británie, ostatní měli krásně sucho.

Letos už je zvykem, že body na prvních příčkách si rozděluje především trojice Holanďanů. Tento měsíc se jeden z nich, Bob Stöpler, neúčastnil a tím nechal možnost Martijnovi a Richardovi získat velmi pěkný náskok v celkovém pořadí a zároveň možnost pro ostatní, aby v tomto kole získali více bodů než obvykle.

První Martijn Stapelbroek vyhrál velmi malým rozdílem o pouhé čtyři setiny vteřiny. Richard zajel ještě o kousek lepší čas, ale ten byl neplatný, jeden kužel totiž na videu vidět nebyl a tak se mu počítal pomalejší čas. Třetí nejrychlejší čas zajel tentokrát Krejza, o destinu vteřiny před Bartem. Vynahradil si tak opačné pořadí z minulého měsíce. Pátý Bert Schuld se této dvojici přibližuje a okoření tak již velmi pěkné souboje. Šestý dojel Maspe, tentokrát poměrně v klidu s náskokem jedné vteřiny před Filipem "Wopitzí" Szymanskym. Filipa čekají ještě nějaké úpravy motocyklu, především kratší sekundární převod. S ním se bezpochyby zlepší a bude prohánět nejen Maspeho, ale i závodníky před ním. Ihned za Filipem se umístily dvě dámy, Marie a Lieneke z Holandska, první desítku uzavřel nejrychlejší Francouz Gillaume Pouillot. Tyto čtyři závodníky od sebe dělila necelá půlvteřina, tak napínavé souboje to jsou.

 Ve druhé desítce naše barvy hájí Jaba a Michal "Eifel" Žák, oba pravidelně zajíždí do patnáctého místa. Ladislav Jochman začal více trénovat a na výsleku to je znát, uzavírá druhou desítku. Martina "Nedma" Nedělková a Cyril Fara se dvěma dalšími Holanďany uzavírají tabulku. Zde se již nejezdí o setiny a desetiny, ale o celé vteřiny a tak jejich výkon je velmi pěkný, především při srovnání cyrilova H-D s malými obratnějšími motocykly ostatních jezdců.

Bodový zisk tohoto měsíce znamenal posun našich na velmi pěkné pozice v průběžném pořadí celkového šampionátu. Krejza je třetí, Maspe osmý, Jaba patnáctý, na konci druhé desítky sdílí stejný počet bodů Eifel a Wopitze.

Výsledky jsou to pro naše barvy milé a potěšující, již za týden ovšem začíná další kolo soutěže, kdy se šampionát přhoupne do své druhé poloviny. Před všemi závodníky je tak pořád dlouhá cesta a mnoho práce. Přejme jim tedy minimálně stejné a lepší výsledky.

2017 Gymkhana GP 1.závod - Sczeczin

21.5.2017:

O víkendu zamířila česká výprava do dalekého Štětína letos poprvé změřit síly s polskými gymkhanery. Z našich jezdců vyrazili do boje Ondřej Kroupa, Jan Zapach a celkem překvapivě i Filip Szymanski, který, ačkoliv začátečník, ukázal svůj potenciál už na svém prvním závodě v Liberci. Nutno dodat, že Filip absolvoval celou cestu po ose na motorce! Jak k tomu sám dodal, zkušenosti nenasbíráte tím, že budete doma sedět na zadku.

Cíle všech našich jezdců nebyly předem stanoveny, Krejza chtěl mít hlavně dobrý pocit ze svých jízd, Krupič aktuálně piluje změnu techniky ježdění a Filip chtěl nasbírat zkušenosti, seznámit se s gymkhanou na mezinárodní úrovni a poznat atmosféru velkého závodu, která je ve Štětíne už tradičně fantastická včetně spousty diváků.
Další neznámá byla výkonnost Poláků po zimní pauze, jak se později ukázalo, úroveň neustále roste.
Jako první přišel na řadu závod GP8, ten jen dokreslil vzrůstající úroveň, prvních 7 jezdců se vešlo do 1,5 vteřiny! Krupičovi očividně změna stylu svědčí, protože ačkoliv GP8 podle svých slov příliš netrénuje, s časem 29,60 bral třetí místo! Vyhrál již tradičně Dziki s časem 29,12. Dziki pro letošek posílil svoje stádo, s litrovým CBR se sice ještě seznamuje, ale jezdec jeho kvalit dokáže výhod silnější motorky jen využít. Krejzovi GP8 příliš nesedla, taky jí moc netrénuje, ale s časem 30,41 se rozhodně za sedmé místo stydět nemusí. Filip i přes absenci zkušeností zajel moc pěkný čas 32,44 (co by za tenhle čas kdekdo dal). Úsměvný moment přisel v prvním Filipově pokusu, kdy při poslední zatáčce shodil kužel a s vidinou diskvalifikace, která za toto v ČR je, projel bez zájmu o zastavení cíl (v Polsku je shození kužele pouze za trestnou vteřinu).
Trať hlavního závodu byla velmi rychlá, ale skrývala jednu figuru, se kterou si, alespoň v prvním kole, nevěděla rady většina jezdců včetně profíků. Šlo o krátké zrcadlo, ohraničené navíc položenými kužely, ke kterému se přijíždělo velkou rychlostí.
První z Čechů startoval Filip v kategorii AMATOR a hned za druhým kuželem se projevila možná nervozita a málo zkušeností. Vynechaná celá jedna figura a následné vracení zhatila naději na dobrý čas v prvním kole. Krupič ovšem v prvním kole nedopadl o moc líp, také vyrobil hned v začátku chybu na trati, které následně využil k tomu, aby si celou trať zajel na krev a vyzkoušel svoje možnosti. A aby toho nebylo málo, Krejza si prozměnu udělal přestávku na kafe ve výše zmíněném zrcadle, kde vinou špatného úhlu nájezdu úplně zastavil, takže zbytek trati si užil podobně jako Krupič.
Toto vše mělo pro kluky nakonec důsledky v celkovém pořadí, protože druhé kolo museli jet na jistotu, aby měli alespoň jeden slušný čas.
Nejlépe se s touto situací vypořádal Krupič. Čistě zajeté kolo na jistotu mu nakonec vyneslo třetí místo v kategorii PRO! Krejza dojel v těsném závěsu na čtvrtém místě s minimální ztrátou, což je výborný výsledek, ale čtvrté místo prostě vždycky trochu zamrzí.
Filip ukázal svůj potenciál a také bez chyby si dojel pro šesté místo v kategorii AMATOR, parádní příslib do budoucna.
SZCZECIN 2017 opět nezklamal, jak organizační, tak výkonnostní úrovní je to jeden z nejlepších závodů v Evropě. Čeští jezdci zabodovali, cinklo to, a teď už je čas příprav a tréninku na Mistrovství Evropy v Holandsku, které se koná 11. června.

 

2017 DMGCZ 2.závod - Liberec

14.5.2017:

Druhou květnovou neděli se konala druhá letošní soutěž "kuželkářů". Kvalita soutěžících se závod od závodu zlepšuje, mnozí získávají body do světového šampionátu, zajímavé souboje tak na sebe nenechají dlouho čekat.

V tradiční doplňkové soutěži GP8 se na prvních příčkách moc nezměnilo, Zvítězil Krupič s časem lehce pod 30s, druhý Kari a třetí Krejza. Čtvrtého Maspeho a pátého úřadujícího mistra republiky Mia od sebe dělila pouze jedna setina vteřiny. To ale nebylo všechno. Filip Szymanský pořídil oblíbený stroj CBR600F4 a jeho šesté místo ukazuje velké kvality a naděje do budoucna.

Na hlavní závod hrozil déšť, zkrátila se tak doba na seznámení s tratí. Ta byla dostatečně jednoduchá a kromě Mima (Martina Komrsky) na ni nikdo nezabloudil.

V kategorii C se poprvé ukázal již zmiňovaný Filip Szymanský, a vyhrál. Co se od něj dá čekat, až si upraví převod a bude trénovat pravidelně? Druhý skončil Otto Büchler a třetí Lukáš Voráč na mezi českými jezdci oblíbené Kawě ER6.

Kategorie B byla tentokrát poněkud klidnější, po minulém roce spadnuvší Jaba se chtěl vrátit do Áčka a tímto závodem a vítězstvím v něm se mu to povedlo. Druhý Michal "Eifel" Žák tak ztratí pro další závody přímého konkurenta. Třetí Tomáš "Azak" Vít si v den svých narozenin nadělil třetí místo.

V Áčku se letos utvořila dvousestava. Maty, Levák Bob a Maspe  se nicméně nenechali zahanbit a rozdíly oproti vedoucí čtyřce byly velmi malé. Kari neměl svůj den a tak čtvrté místo neurazí,ale nenadchne. Třetí Mio může děkovat, že jeho žák, právě uvedený Kari, nepředvedl svůj nejlepší výkon. Druhý Krupič zajel bezpečný čas, který však nestačil na první místo. To získal podruhé v řadě Krejza. Pro tuto kategorii byly důležité výsledky prvního kola. Ve druhém začalo pršet a tím pádem již nedošlo k vylepšení výsledků nejlepších jezdců.

Většina jezdců se pravidelně zlepšuje a zvyšuje tak kvalitu české Moto Gymkhany. Tu pak prodává ve světě. Ať již v závodech v sousedním Polsku nebo na mistrovství Evropy v Holandsku, kam se ve dnech 10.-11.6. vypraví mnoho našich nejlepších borců.

 

 

#2017MGymkhana WC3

4.5.2017:

Japonci si již jedou své závody a na světovou soutěž jim času nezbývá, možnost získat body do tabulky se tak nabízí zbytku světa. Jako vždy je nejlepší torjice holanďanů, která se tentokrát o stupně vítězů podělila v pořadí Bob Stopler, Richard van Schouwenburg a Martijn Stapelbroeck. Čtvrté místo získal Bart Hoste před Krejzou o pouhé dvě setiny vteřiny. Škoda, že takový rozdíl znamená o dva body méně do celkového pořadí pro našeho borce.

Sedmý Petr Mašek se konečně dostal před francouze Guillama Pouillota a těšíme se na jeho čím dál tím lepší výkony. Nutno říci, že nejen jeho. Michla Žák Velmi zrychlil a odměnou mu je dělené deváté místo a sedm bodů, když zajel shodný čas s Jamesem Rileyem.

Ve druhé desítce se umístili celkem čtyři češi, posila pražské sekce Filip Szymansky je nováčkem ve World Competition. Poté, co koupil oblíbený stroj CBR600F4, aby neničil nahaté báwo, se začíná rozjíždět k velmi slibným časům a určitě zanedlouho potrápí mnoho stálých a "služebně starších" jezdců.

Za zmínku stojí, sice na posledním místě, ale s obdivuhodným výkonem na velmi malé a utažené trati, jízda Cyrila Fary s H-D StreetGlide. Zaručeně největší stroj z celého startovního pole Cyril nedostal do základního času, to nic nemění na jeho schopnosti vodit tak velký stroj ladně, jak se říká, na pětníku.

Česká účast byla tento měsíc největší, celá třetina ze všech soutěžících, navíc doplněna bratrem Ladislavem Jochmanem ze Slovenska. Jen tak dál, aby krajanů jezdilo více a s lepšími a lepšími výsledky. Na shledanou u květnového zápolení na o nic méně zajímavější trati.

 

2017 DMGCZ 1.závod - Kolín

15.4.2017:

Úvodní závod sezóny 2017 se konal v místě zrodu české gymkhany, za všechny rok již tradičním místě, a to na autocvičišti v Kolíně. Počasí přálo všem jezdcům, celý den bylo zataženo, slunce občas vykouklo a déšť zůstal ke spokojenosti všech v mracích. Každý z přítomných jezdců tak mohl ukázat to nejlepší ze své formy. A že bylo na co se koukat.

Jako obvykle se před obědem začínalo doplňkovou soutěží GP8, ve které, při nepřítomnosti držitele českého rekordu této soutěže Jiřího Schovance, tak měl nejvíce šancí Jiří Karásek. Svoji formu také potvrdil a zvítězil s časem 29,58s. Není divu, GP8 Jirka pořádně piluje. Druhé místo si vyjel Jakub Oulehla, jenž s novým strojem CBR 600 F4 nachází společnou řeč a zlepšuje se mílovými kroky. Třetí příčku obsadil Jan Zapach. Velkým překvapením je šesté místo Michala Kubeše s nádherným časem 32,86s. Michal je nováčkem a dosáhl tohoto času při svém úplně prvním měření sil. Porazil tak mnoho zkušenějších jezdců a stálic české MG a je velkou nadějí do budoucna.

Trať hlavního závodu byla na obvyklé poměry dlouhá, několik rotací a úseků se opakovalo, byla tedy skutečnou zkouškou všech gymkhanerských schopností, především se neztratit a zajet tak čistě a přesně. Nováčci moc zmateni nebyli, několik dlouholetých jezdců ale v prvním kole udělalo pár navigačních chyb a díky opravě tak nabralo znatelnou ztrátu, kterou muselo poté dohánět ve druhém kole.

Kategorie C. Tato kategorie je určena jako nástupní pro nováčky, což ale neznamená, že by se zde nebojovalo. K Janu Štrychovi a Robertu Cikánovi, kteří běžně jezdí v této kategorii, se přidalo pět nových jezdců. Michal Kubeš potvrdil, že úspěch v GP8 nebyl dílem náhody a tuto kategorii vyhrál. Druhým byl Matěj Šagát před třetím Lukášem Voráčem. Velkým překvapením byla účast Cyrila Fary s velkým strojem H-D StreetGlide, jenž se vůbec nenechal zahanbit a sklidil tak zasloužený úspěch. Byla radost se na něj dívat, jak vodí takto velký a těžký stroj na malém prostoru.

Kategorie B. Návrat Veroniky Dědičové na novém stroji, loňský propad Jana Bareše, stoupající výkon Michala Žáka, to vše jsou momenty, které okořenily souboje v Béčku. Kde jsou v Céčku rozdíly v jednotkách vteřin, zde se již mezi jednotlivými jezdci často hraje o desetiny. Zvítězil Jan Bareš, který s novou chutí tlačí časy dolů, aby se dostal zpátky do Áčka. Druhý Michal Žák poprvé zajel pod 110%, hranici nutnou k postupu do vyšší kategorie. Ještě jeden takový výsledek a je tam. Třetí se svým stabilním výkonem dojel Tomáš Vít.

Kategorie A. Poslední loňské závody naznačily, že se v nejvyšší kategorii již nebude jednat o one man show Jiřího Schovance, škoda tedy jeho nepřítomnosti v úvodu ročníku 2017. To ale neznamená, že by se nebylo na co koukat. Naopak. Boje nejrychlejších českých jezdců získávají na intenzitě a zajímavosti. Jan Dobeš, Petr Mašek a Jakub Oulehla tvoří zajetými časy kompaktní skupinu, která bojuje mezi sebou, ale nemá nic jistého. Zezadu na ně tlačí již zmínění jezdci z Béčka společně s Matoušem Landou, rozdíly v časech jsou malé a sebemenší zaváhání může znamenat propad o několik míst. Zároveň si nesmějí nechat utéct špičku, na kterou ztrácejí zhruba šest až deset vteřin. Zde se moc nevedlo Ondřeji Kroupovi, první kolo spadl a druhé získal penalizaci za dva sražené kužely, což znamenalo třetí místo. Druhý skončil Jiří Karásek, který zajel velmi vyrovnané a rychlé časy. Nestačilo to ale na Jana Zapacha, který po zastavení mimo box v prvém kole (+3s penalizace) zatroubil k útoku a o necelé tři desetiny vteřiny zvítězil.

 

Závod to byl krásný, napínavý a plný skvělých výkonů našich borců. Děkujeme za účast nováčkům, divákům za podporu a fandění a těšíme se na shledanou 14.5.2017 v Liberci.

 

 

#2017MGymkhana WC2

23.3.2017:

Druhé kolo světové soutěže je minulostí. Japonských jezdců se tentokrát zúčastnilo velice málo a tohoto mála byl čas započítán pouze Masayuki Seinovi, který s časem 24,14s zajel tuto trať nejrychleji a odnáší si tak 25 bodů za vítězství. Ostatním třem jezdcům nebyl čas započítán ze zatím blíže neurčených důvodů.

Tato situace tím pádem nahrála do karet všem ostatním jezdcům, především Holanďanům. Ti tak berou cenné body do celkového pořadí seriálu za druhé až čtvrté místo.

Pátý skončil Jan Zapach s časem 27,66s, osmý Petr Mašek (28,70s), desátý Jan Bareš (29,31s), který po loňkém pádu našel ztracenou formu a letos zrychluje mílovými kroky. Matouš Landa, po problémech s motorkou a zajetí soutěžního času na poslední chvíli v hodnotě 30,79s bral poslední volný bod. Za českou stranu se ještě zúčastnili Michal Žák, který se o chlup nevešel do referenčního času (31,06s) a Michal Kubeš. S časem 31,73s předvedl, že i nováček se může velmi pěkně umístit a je tak novým želízkem v ohni nejen pro světový šampionát, ale především pro domácí mistrovství.

Upravené výsledky březnové trati. Bob Stopler poslal video po uzávěrce a Bart Hoste obdržel 3s penalizaci za překročení cílového boxu. Video od Manzokusan bylo uznáno, drobná japonka je dlouhodobě lepší než valná vetšina mužů a je tak na předních příčkách v celkovém hodnocení.

 

 

Výstavy Motosalon a Motocykl 2017

7.3.2017:

Ve dnech 2.-5.3.2017 se tradičně konaly výstavy věnované motocyklům, závodění, stavbám a všemu dalšímu, co se motorizované jedné stopy týká. Moto Gymkhana Czech tak nemohla zůstat pozadu a jak se již stalo zvykem, prezentovala se na obou výstavách.

V Holešovicích nám byl vyhrazen obvyklý prostor vlevo před pavilonem, jeho rozměry nejsou z největších, nahrává tak ukázkám ovládání motocyklu na malém prostoru. To dokázal dokonale předvést Petr Mašek (#1 Maspe), který si i v takto malém prostoru poradil s upravenou Hondou Shadow 600 s rozvorem asi 3 metry. Kdokoliv z návštěvníků výstavy Motocykl 2017 si mohl zkusit projet předem připravenou trať na zapůjčeném skůtru. Této možnosti letos poprvé využilo více motorkářek a něžné pohlaví tím ukazuje, že rozhodně nestojí v pozadí a hraje rovnocenou úlohu s muži, někdy je i předčí. Jeden z návštěvníků se mezi kuželky pustil i na své tříkolce Piaggio MP3, což jen dokazuje, že Gymkhanu lze jezdit na jakémkoliv stroji. Pražská sekce , do které dále náleží #9Mimo, #10Jaba, #37 Eiffel, předvedla návštěvníkům výstavy standardně skvělou show.

Letňany znamenaly jiný přístup. Ploše asi 20x50 metrů určené pro doprovodné programy vévodila rampa bláznů Crazy days, ostatní účastníci doprovodného programu tak využívali prostoru kolem. Zároveň se dodržoval přesný harmonogram, show Moto Gmykhany Czech tak byla obvykle 3x denně v délce 30ti minut. Skladba vystoupení byla především ve znamení freestylu jezdců (#6 Miondir, #14 Krupič, #15 Jakub, #47 Kari, #79 Maty, #82 Krejza), pro návštěvníky byl zajímavý především vláček. Dále kluci předvedli Battly neboli head to head závody. Dva jezdci, stejná trať, první v cíli vyhrává. Opět divácky přitažlivá podívaná. Následovala ukázka soutěžní trati World Competition, v tomto měsíci se jednalo o WC2. Na závěr vystoupení naši borci předvedli protisměrné rotace a znovu oblíbený vláček. Velikým zpestřením byla noční show, kdy se za použití světel rozzářily kužely, ty byly doplněny světly motorek a vytvářely tak na první pohled chaos, na druhý překrásnou světelnou show. Nutno říci, že páteční večer si diváci nadmíru užili a řekli si o přídavek. Tak moc se jim naše vystoupení líbilo.

Závěrem lze říci, že se obě výstavy z pohledu Moto Gymkhany Czech vydařily, zájem o tento skvělý sport je, ať již v jeho soutěžní nebo tréninkové podobě či jako show. Těšíme se na Vaši přízeň v průběhu roku, účast na závodech a doprovodných akcích a přiští rok nashledanou.

 

 

Pro videa z obou akcí navštivte naši FB stránku Moto Gymkhana zde:

https://www.facebook.com/pg/Motoslalom/videos/?ref=page_internal

#2017MGymkhana WC1

5.3.2017:

Přesto, že letošní soutěž World Competition začala již v únoru, aby přilákala nové tváře do seriálu, a počasí tak nepřálo především evropským jezdcům, byla účast překvapivě veliká, celkově se zúčastnilo 30 soutěžících.

Nově jsou také zavedeny penalizace namísto za použití kuželů nižších než standardních 45 cm. Tento krok je logický, protože rozdíl mezi 30 cm a 45 cm je v případě výšky kuželů zásadní a rozhoduje o volbě stopy a tím o výsledném čase.

Bohatá účast japonských jezdců značí absolutní dominanci země vycházejícího slunce v tomto sportu. Staví tak vysokou laťku a zbytek světa má do budoucna co dohánět. Zvítězil Kohey Hayakawa na Suzuki DRZ400SM s neskutečným časem 21,87s. Prvním evropanem byl na celkovém sedmém místě Richard van Schouwenburg, který zajel čas 24,48s včetně sekundové penalizace za nízké kužely. Pro nás zajímavým výsledkem je celkové deváté místo Jana Zapacha s časem 25,44s. Nutno říci, že po začátku měsíce, kdy bylo až -10°C, se počasí umoudřilo a dovolilo zajet takto pěkný čas. Dokonce i slunce se na chvilku ukázalo. Z pražské buňky jeli dále Petr Mašek a Jan Bareš, kteří se svými časy bohužel nekvalifikovali do zvoleného základního času.

Zároveň již začalo druhé kolo letošního světového mistrovství, trať je k nahlédnutí v sekci akce.

 

Výsleky WC1

World competition 2017

1.2.2017:

Dnem 1.2.2017 byl zahájen seriál závodů M-Gymkhana World Competition 2017

V odkazu naleznete pravidla, aktuální tratě pro daný měsíc a výsledky jednotlivých tratí.

 

Finále Moto Gymkhany roku 2016.

25.9.2016:

I přes posunutý termín závodu o týden, aby nekolidoval s polským finále, bylo velice pěkné babí léto a zaručilo tak ideální závodní podmínky. Jezdecká účast byla standardní, kompletní česká špička tak slibovala zajímavé souboje, ke ktrerým skutečně došlo.

Klasicky se začalo mezinárodní doplňkovou soutěží GP8, při které sice nepadl nový český rekord, ale po dlouhé době měla překvapivého vítěze Jiřího Karáska. Kari sám uvedl, že vítězství vůbec nečekal a dokonce o něm několik minut po závodu ani sám nevěděl. Na druhé příčce se umístil Jiří Schovanec a třetí byl Ondřej Kroupa.

Trať hlavního závodu byla velice hezká s rychlejšími přejezdy a jedním technickým úsekem s pěti zrcadly.
V kategorii C zvítězil Ladislav Jochman, pro něhož to byl zároveň první závod. Ukázal se tak jako nová krev schopná zčeřit stojaté vody na hranici skupin B a C. Druhé a třetí místo patřilo stálicím v této skupině Robertu Cikánovi a Evě Homolkové. Za nimi potom skončil další nováček, Jan Štrych.

Do skupiny B v minulém závodě jako žralok vplul Michal Žák svým prvním vítězstvím v první závodě. Ve finále tuto pozici potvrdil s naprostou jistotou, když za sebou nechal dva závodníky z kategorie A a se 111ti% jen těsně skončil za kvalifikačním limitem pro tuto kategorii. Druhý Tomáš Vít a třetí Radka Landová projevili se svým umístěným velikou radost.

Největší boje se tak odehrály ve skupině A. Poslední Ivan Zelenka bude muset přitlačit, jeho standard už začíná být pro tuto skupinu nedostačující. O místo výše skončil Jan Bareš, který stále hledá ztracenou formu po pádu a zranění nohy.
Jeden souboj se rozhořel o celkové páté místo, které od prvního kola držel Petr Mašek. Neměl to ale jednoduché, protože na jeho čas tlačili nestor a zakladatel české gymkhany Matouš Landa, neustále se zlepšující Jan Dobeš a konečně také Jakub Oulehla, který změnil stroj, takže se sice v prvním kole trochu hledal, ale poté již začal zrychlovat a posouval časy níže. Petr Mašek nakonec své páté místo uhájil před šestým Honzou o 0,11s, sedmý skončil Kuba a osmý Maty. Nutno podotknout, že všichni čtyři byli v rozmezí dvou a čtvrt sekundy.
Ten asi nejdůležitější souboj se odehrál na prvních čtyřech příčkách ve dvou dvojicích. Dominance Jiřího Schovance již není tak stoprocentní a neotřesitelná, jako byla za poslední roky. To svým vítězstvím v minulém závodě potvrdil Ondřej Kroupa, když poprvé stanul na nejvyšším stupínku. V prvním kole finále toto zopakoval a vedl. Nicméně Jirka poté přidal a zajel nejlepší čas, který Ondra stahoval, ale nakonec bezúspěšně, nicméně rozdíl 0,13s znamená naprostou vyrovnanost ve výkonech obou jezdců.
Stejná vyrovnanost je potom vidět na Jiřím Karáskovi a Janu Zapachovi. Jejich boj o bronzovou medaili byl krásnou ukázkou zdravého konkurenčního zápasení. Oba s každým dalším kolem tlačili časy níže a níže. Ve třetím kole se časy přiblížili vedoucí dvojici na méně než vteřinu a půl, ale oba chybovali při dojezdu do boxů a rozhodlo tak druhé kolo ve prospěch Honzy.

Celý závod ukázal, že úroveň závodění se neustále zvyšuje, matadorům již nestačí zajíždět své běžné výkony, profíci už slibují napínavé boje o desetiny vteřin a přátelská atmosféra a zdravá konkurence to vše drží pohromadě.
Stále ale není mnoho jezdců ve skupinách B a C, což slibuje pro nově příchozí talenty obrovskou možnost dosáhnout úspěchu a vnést i do těchto skupin mnoho zajímavých soubojů.

Ústy české motogymkhany tak všem účastníkům, jak jezdcům, tak divákům, tímto velice děkuji za podporu v letošním roce s přáním, aby to v následujícím roce 2017 bylo jenom lepší, souboje napínavější a diváků více.

Finále Gymkhana-GP (Polsko)

18.9.2016:

Krátký report ze včerejšího polského finále, které se konalo ve Štětíně.
Jediným zástupcem v kategorii Amatéři byl Michal Žák, který se svou plynulou a na pohled klidnou jízdu bohužel doplnil navigačními chybami v obou jízdách a tak nedosáhl pódiového výsledku, na který stoprocentně v této kategorii má.
V Profesionální kategorii se nejníže z naší výpravy umístili Honza Dobeš a Maty Landa, kterým se počítala pouze jedna jízda díky honzově sraženému předposlednímu kuželu v první jízdě a matyho chybě v druhé půlce trati při druhé jízdě. Kariho a krejzova jízda potvrdily, že oba piloti svými vyrovnanými výkony patří do širší evropské špičky, kde se již napevno usídlil Krupič. Ten sice nebyl se včerejším závodem nijak spokojen (v první jízdě mu ihned po strtu chcípla motorka a ještě k tomu dostal penalizaci), ale celkové šesté místo neurazí.
Vyhrál Kristian Eekhof před Dzikim a Bobem Stoplerem. 17 z celkového poštu 18ti startujících v kategorii Pro se vešlo do deseti sekund od vítězného času, což jenom dokazuje, že Motogymkhana je v Evropě na vysoké úrovni a polští a především naši závodníci pomáhají utvářet kvalitu její soutěže.

Pro doplnění přikládáme video z krásné motokárové dráhy, na které se závod konal.
https://www.youtube.com/watch…

Změna termínu finále

17.8.2016:

Z důvodu kolize s polským finále se poslední letošní závod přesouvá na 24.9.2016. Více info v detailu soutěže.

Zahájen seriál soutěží World Competition 2016

1.3.2016:

Dnešním dnem byl zahájen 2. ročník seriálu soutěží M Gymkhana® World Competition (WC).
Pravidla, mapku první soutěže a videa českých jezdců naleznete v kalendáři akcí.

http://www.motogymkhana.cz/seznam-akci/wc1/

Jízdy účastníků Motocykl 2016

29.2.2016:

Výsledky jízd účastníků na trati - Moto Gymkhana - výstava Motocykl 2016:

Nejlepší celkový čas: 18,81 s - J. Cihelka

Nejlepší ženský čas : 26,1 s - D. Feglarová

Umístění 3.3.2016 4.3.2016 5.3.2016 6.3.2016
1. Lang M. (23,4 s) Cihelka J. (21,1 s) Cihelka J. (18,81 s) Zrzavecký M. (20,58 s)
2. Pindek A. (23,7 s) Kožíšek L. (21,3 s) ** Tomek M. (19,47 s) Zemek T. (23,47 s)
3. Brož T.(24,2 s) Lízr M. (21,5 s) Martínek T. (21,5 s) ------------------------------
4. Stejskal O. (24,5 s) Lízr J. (21,7 s) Roub M. (22,4 s)  
5. Roček Z. (25,8 s) Jelínek F. (23,1 s) Holec M. (22,72 s)  
6. Kozák J. (27,3 s) Trakal Z. (23,5 s) Dragula D. (23,6 s)  
7. Strnad J. (28,02 s) Hoffman  J. (24,1 s) Diorka D. (23,85 s)  
8. --------------------------- Pěnkava R. (24,2 s) Saveli D. (23,9 s)  
9.   Kletečka D. (24,8 s) * Dvorčák J. (24,16 s)  
10.   Marek V.(25,7 s) * Pekák P. (24,16 s)  
11.   Krymláh K. (25,8 s) Beneš T. (24,41 s)  
12.   * Feglarová D. (26,1 s) Dolanský J. (24,7 s)  
13.   * Mráz F. (26,1 s) Novák K. (25,53 s)  
14.   Kumeš P. (26,6 s) Pavlovič K. (26,38 s)  
15.   * Vondrášek Z. (27,5 s) Bucková J. (26,6 s)  
16.   * Repka A. (27,5 s) Karim R. (30,35 s)  
17.   Kelbl K. (28,0 s) Bilčík J. (31,37 s)  
18.   Krsek J. (28,1 s) Václavek J. (34,25 s)  
19.   Kuneš R. (28,3 s) Knetl O. (37,57 s)  
20.   Brabec P. (29,0 s) ------------------------------  
21.   Štrych J. (30,0 s)    
22.   Soudková Z. (49,8 s)    
23.   ------------------------------    

Cekové pořadí měřených časů.

Umístění Jezdec Čas
1. Cihelka J. 18,81 s
2. ** Tomek M. 19,47 s
3. Zrzavecký M. 20,58 s
4. Kožíšek L. 21,3 s
5. Lízr M. 21,5 s
6. Martínek T. 21,5 s
7. Lízr J. 21,7 s
8. Roub M. 22,4 s
9. Holec M. 22,72 s
10. Jelínek F. 23,1 s
11. Lang M. 23,4 s
12. Zemek T. 23,47 s
13. Trakal Z. 23,5 s
14. Dragula D. 23,6 s
15. Pindek A. 23,7 s
16. Diorka D. 23,85 s
17. Saveli D. 23,9 s
18. Hoffman J. 24,1 s
19. * Dvorčák J. 24,16 s
20. * Pekák P. 24,16 s
20. Brož T. 24,2 s
22. Pěnkava R. 24,2 s
23. Beneš T. 24,41 s
24. Stejskal O. 24,5 s
25. Dolanský J. 24,7 s
26. Kletečka D. 24,8 s
27. Novák K. 25,53 s
28. Marek V. 25,7 s
29. Krymláh K. 25,8 s
30. Roček Z. 25,8 s
31. * Feglarová D. 26,1 s
32. * Mráz F. 26,1 s
32. Pavlovič K. 26,38 s
34. Bucková J. 26,6 s
35. Kumeš P. 26,6 s
36. Kozák J. 27,3 s
37. * Repka A. 27,5 s
38. * Vondrášek Z. 27,5 s
38. Kelbl K. 28,0 s
40. Strnad J. 28,02 s
41. Krsek J. 28,1 s
42. Kuneš R. 28,3 s
43. Brabec P. 29,0 s
44. Štrych J. 30,0 s
45. Karim R. 30,35 s
46. Bilčík J. 31,37 s
47. Václavek J. 34,25 s
48. Knetl O. 37,57 s
49. Soudková Z. 49,8 s

* - dělené místo
** - čas GP8 : 36,57 s

Celkem se svezlo 59 návštěvníků.

Referenční časy:

#1 Maspe - Jawa 125 Travel: 19,00 s
#1 Maspe - Suzuki SV650: 18,34 s
#9 Mimo - Jawa 125 Travel: 19,87 s
Pavel - Trialka Beta 300: 16,27 s

Výstavy 2016

17.2.2016:

Ve dnech 3.-6.3. 2016 proběhne v Praze výstava Motocykl a v Brně výstava Motosalon. Na obou výstavách se budete moct setkat s českými gymkhanery. V Praze po celou dobu dobu výstavy na venkovní ploše, v Brně v rámci doprovodného programu.

Přiďte se na nás podívat. Tešíme se na Vás!

Odkazy:
výstava Motocykl
výstava Motosalon

Termíny 2016

13.2.2016:

Aktuálně zveřejňujeme termíny hlavních i některých doplňkových soutěží na sezónu 2016.
Registrace do jednotlivých soutěží bude spuštěna s dostatečným předstihem.

Termíny naleznete na stránce http://www.motogymkhana.cz/seznam-akci

Ukončen 1. ročník World Competition

20.11.2015:

Po čtyřech soutěžích byl pro letošek ukončen 1. ročník seriálu M Gymkhana® World Competition (WC)

Jediný čech který se prvního světového mistrovství oficiálně účastnil byl Matouš Landa. I přes to, že si odjel tři ze čtyř soutěžních tratí mu byl započítán čas pouze z poslední soutěže, jelikož časy ostatních kol nesdílel v daném termínu. V poslední soutěži získal 8b. Doufáme, že v sezóně 2016 bude účast českých jezdců v soutěži World Competition aktivnější a podaří se nám včas nasdílet své výsledky a bojovat tak o celkově lepší umístění.

 

Vyhlášení vítězů seriálu MMČR 2015

27.9.2015:

26.9.2015 se v Kolíně konalo finále sezóny 2015. Celkové bodové hodnocení:

1. místo Jiří Schovanec 100b.
2. místo Matouš Landa 77b.
3. místo Ondřej Kroupa 70b.

Kompletní výsledky naleznete na http://moto.gymkhana.cz/slalom/body_by_name_final/2015

Titul vicemistra Polska získal český jezdec Jiří Schovanec

21.9.2015:

19.9.2015 se v polském Szczecine konal finálový závod seriálu Gymkhana GP.
Český jezdec Jiří Schovanec vybojoval v celém seriálu polského mistrovství 2015 titul vicemistra.

Jirka vybojoval titul i přes to že jeden z bodovaných závodů vynechal. Gratulujeme!
Kompletní výsledky a umístění dalších českých jezdců naleznete na
http://static.gymkhana.cubedev.vot.pl/parent50/generalka_2015_gymkhana_gp_fc19.pdf

Účast na mistrovství evropy 2015

26.5.2015:

Ve dnech 23.-24.5 2015 se v holandském Lelystadu konalo 1. mistrovství evropy v Moto Gymkhaně.

Mistrovství se účastnila i desetičlenná reprezentace z České republiky. Jiří Schovanec obsadil 7. místo a Jana Zelenková získala titul vicemistrině evropy mezi děvčaty.

Report si můžete přečist na https://www.motogymkhana.eu/News/6/kristian-eekhof-won-the-european-championship-2015
Výsledky ME 2015 https://www.motogymkhana.eu/Results

První Čech pokořil hranici 30 sec. v GP8

16.5.2014:

Jirka Schovanec dne 20.4.2014 při tréninku dosáhl nejlepšího času v GP8 a drží český rekord s výsledkem 29,9 sec.